Oktatási ütemterv

2011 - 2012-es tanév II. félév

tanhét dátum

jellegzetességek, ünnepek

időpontok,
tevékenységek
       
  2011.december 27 -  2012. február 3.

VIZSGAIDŐSZAK

 
2012

1.

február 6-10

 

tanítás

 

február 8. szerda

Tu bisvát

 

  február 8. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  február 9. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

február 10. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

február 11. szombat

Párását Jitro - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

2.

február 13-17

 

tanítás

  február 15.szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  február 16.csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

február 17. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

február 18. szombat

Párását Mispátim, Sábát Sekálim - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

3.

február 20-24

 

tanítás

  február 22. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  február 23. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

február 24. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

február 25. szombat

Párását Trumá - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

4.

február 27-mácius 2

 

tanítás

  február 29. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  március 1. csütörtök Zájin Ádár  
  március 1. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

március 2. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

március 3. szombat

Párását Tecáve, Sábát Záchor- istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

5.

mácius 5-9

 

tanítás

  március 6. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

március 7. szerda

Eszter böjtje.

 

 

március 7. szerda

Erev Purim - Megilát Eszter felolvasása a zsinagógában

17.00

  március 8. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

március 8. csütörtök

Purim

9.00

 

március 9.. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

március 10. szombat

Párását Ki Tiszá- istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

6.

március 12-16

 

tanítás

  március 14. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  

 

március 15. csütörtök

Nemzeti ünnep

munkaszünet

 

március 16. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

PIHENŐNAP

18.00

 

március 17. szombat

Párását Vájákhél - Pekudé, Sábát Párá- istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

  március 18. vasárnap Zsidó közösségszervező - kirándulás  

7.

március 19-23

 

tanítás

  március 21. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  március 22. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

március 23. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

március 24. szombat

Párását Vájikrá, Ros chodes niszán, Sábát Háchodes- istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

8.

március 26-30

 

tanítás

  március 28. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  március 29. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

március 30. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

március 31. szombat

Párását Cáv, Sábát Hágádol- istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

9.

április 2-6

 

tanítás

  április 4. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  április 5. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

április 6-15.

PESZÁCHI SZÜNET

 

 

április 6. péntek

Erev Peszách - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

19.00
munkaszünet

 

április 6. péntek

Erev Peszách - I. széder  a Díszteremben

20.00

 

április 7. szombat

Peszách első napja - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

  április 7. szombat Peszách második este- istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában 19.45
  április 7. szombat Pészach - II. széder az ebédlőben 20.30

 

április 8. vasárnap

Peszách második napja  istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

 

április 12. csütörtök

Peszách hetedik este - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

április 13. péntek

Peszách hetedik napja, - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15
munkaszünet

 

április 13. péntek

 Peszách nyolcadik este - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

április 14. szombat

Peszách nyolcadik napja - MÁZKIR (kb. 10.00) istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

10.

április 16-20

 

tanítás

  április 18. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  április 19. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

április 20. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

április 21. szombat

Párását Smini - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

11.

április 23-27

 

tanítás

 

április 26.

Jom Házikáron

 

  prilis 25. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  április 26. csütörtök Liturgia foglalkozás  
  április 27. péntek Jom Háácmáut  

 

április 27. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

április 28. szombat

Párását Tázriá - Mecorá - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

12.

május 2 - május 4

 

tanítás

  április 30 hétfő pihenőnap  

 

május 1. kedd

Munkaszüneti nap

munkaszünet

  május 2. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  május 3. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

május 4. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

május 5. szombat

Párását Ácháré Mot - Kedosim - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

13.

május 7-11

 

tanítás

  május 9. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  május 10. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

május 10. csütörtök

Lág báomer

 

 

május 11. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

május 12. szombat

Párását Emor - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

14

május 14-18

 

tanítás

  május 16. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  
  május 17. csütörtök Liturgia foglalkozás  

 

május 18. péntek

istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

 

május 19. szombat

Párását Behár - Bechukotáj - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

  május 23. szerda Zsidó közösségszervező foglalkozás  

 

május 26. szombat

Erev Sávuot - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

19.30

 

május 27. vasárnap

Sávuot első napja - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

 

május 27. vasárnap

Sávuot második este - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

18.00

  május 28. hétfő Munkaszüneti nap munkaszünet

 

május 28. hétfő

Sávuot második napja - MÁZKIR (kb.10.00) - istentisztelet az OR-ZSE zsinagógában

9.15

 

május 21- június 22

VIZSGAIDŐSZAK

 

 

 

 

 

  június 11. hétfő Felvételi elbeszélgetés - Kultúratörténet mesterszak 11.00
  június 12. kedd Judaisztika alapszak ZÁRÓVIZSGA 10.00
  június 13. szerda Zsidó közösségszervező alapszak ZÁRÓVIZSGA 13.00
  június 14. csütörtök Liturgika alapszak ZÁRÓVIZSGA 10.00
  június 18. hétfő Kultúratörténet mesterszak ZÁRÓVIZSGA 11.00
  június 25. hétfő Felvételi elbeszélgetés - Zsidó felekezeti szociális munkás 09.00
  június 26. kedd Felvételi elbeszélgetés - Liturgika alapszak 14.00
  június 27. szerda Felvételi elbeszélgetés - Judaisztika alapszak 10.00
  június 27. szerda Felvételi elbeszélgetés - Zsidó Közösségszervező alapszak 12.00
       

 

június 28. csütörtök

ÉVZÁRÓ

10.30

  augusztus 20. hétfő Jeletkezési  póthatáridő a Kultúratörténet mesterszak-ra  
  augusztus 27. hétfő Pótfelvételi elbeszélgetés - Kultúratörténet mesterszak 11.00
  augusztus 28. kedd Pótfelvételi elbeszélgetés - Zsidó felekezeti szociális munkás alapszak 10.00
  augusztus 28. kedd Pótfelvételi elbeszélgetés - Judaisztika alapszak 11.00
  augusztus 29. szerda Pótfelvételi elbeszélgetés - Zsidó közösségszervező alapszak 12.00
  augusztus 30. csütörtök Pótfelvételi elbeszélgetés - Liturgika alapszak 14.00